Putovní Inkubátor I – SCHULE
Kulturní centrum SCHULE
21. 10. 2024
Šediviny 67, Kounov 518 01
Obsah stránky
Program:
9.00 – 9:30
Síťování
9:30- 11:00
Prohlídka kulturního centra SCHULE, představení dosavadní činnosti a programu na rok 2025/26 s Kateřinou Fojtíkovou
11:00 – 12:00
Kulatý stůl – diskuse o programu a dlouhodobých projektech v kulturním centru SCHULE a regionu, síťování organizací v KHK a hledání prostoru pro spolupráci.
12:00 – 13:00
Obědová pauza
13:00 – 15:30
Odchod nemusí být útěkem, ale i transformací do jiných struktur a sítí vztahů – workshop s umělkyní Julianou HÖSCHLOVOU
Příští putovní Inkubátor zavítá do Knihovny města HK dne 25.11.2024. Těšit se můžete na bohatý program, tentokrát s divadelní lektorkou, dramaterapeutkou a psychoterapeutkou Magdalenou SVOZILOVOU.
Kontaktní osoby:
Mgr. Ilona Havlíčková
koordinátor kreativního učení
tel.: 731 418 857
e-mail: kreativniuceni@cuahk.cz
Mgr. Petra Kultová
konzultant kreativního učení
tel.: 607 672 786
e-mail: konzultantkreativity@cuahk.cz
Workshop
„Odchod nemusí být útěkem, ale i transformací do jiných struktur a sítí vztahů“
s Julianou Höschlovou
Jak již název napovídá, v rámci workshopu se dotkneme sítí vztahů a struktur, které máme zažité, naučené či převzaté. Které to jsou? A mohli by vypadat jinak nebo se trochu pozměnit? Zkusme vykročit do krajiny tou nohou, která nás bude svědit více a zabočit do lesa právě ve chvíli když nám škubne v rameni. Procházet se, chvíli sedět, pozorovat. Přeskládávat. Vizuální umělkyně Juliana Höschlová uvede některé ze svých tvůrčích postupů na příkladech své práce, především na nových dílech, která jsou vystavena na její samostatné výstavě “Tears For Fears” v Černé kostce v Galerii moderního umění v Hradci králové. Tyto postupy si vyzkoušíme při práci jak venku tak uvnitř.
Na workshop si prosíme vezměte nepromokavé oblečení. Vyjdeme ven za každého počasí.
Juliana Höschlová (*1987)
vystudovala Akademii výtvarných umění v Praze, během studií absolvovala roční stáž na Tchaj-wanu a nyní žije a pracuje v Krkonoších. Dlouhodobě se zajímá o vztah mezi člověkem a prostředím, ve kterém žije. V roce 2010 získala cenu NG 333. Na domácí scéně vystavovala v Národní galerii Praha, v Domě umění města Brna, v galerii GAMPA, v experimentálním prostoru NoD, MeetFactory, Karlin Studios nebo v Galerii 35m2. V zahraničí např. v Akademie Graz v Rakousku, na bienále v Oděse, v Pince project v Budapešti, v galerii VT Artsalon v Tchaj-peji, v islandském Reykjavíku a minulý rok také na mezinárodní přehlídce umění TIVA v Tchaj-peji. Zúčastnila se řady rezidenčních pobytů v zahraničí: v Rakousku, Maďarsku, na Tchaj-wanu nebo na Ukrajině. Je spoluzakladatelkou projektu Návštěva, který se zaměřoval na prezentaci video-artu s potenciálem kritického myšlení, a v roce 2010 realizovala projekt mapující tchaj-pejskou současnou uměleckou scénu Field / Políčko. Krátce před pandemií se také podílela na organizaci platformy Umění pro klima.
Juliana působí jako pedagožka na Střední uměleckoprůmyslové škole v Turnově.